ביטוח צימרים

תיירות הפנים של ישראל התפתחה בשנים האחרונות לכיוונים חדשים לגמרי. אחד מן השינויים הגדולים שהתרחשו היה ההתפתחות המסחררת של עולם הצימרים. אם פעם היינו מתלבטים בין בית הארחה לבתי מלון, אזי לפתע נולדה אפשרות חדשה המשלבת את האיכות של בתי מלון ואת האינטימיות של בתי הארחה כמו גם שבעלי הצימרים דורשים מחירים סבירים. מחירים נמוכים מבתי מלון אך גבוהים מבתי הארחה.

וכך יצא שאלפי משפחות שעד לא מכבר השתכרו מחקלאות וענפיה השונים הפכו לבעלי עסקים משגשגים הנשענים על תיירות פנים. ואכן התייר הישראלי זיהה את הפוטנציאל והפך את ההתארחות בצימר לנופש מבוקש, מפנק ואף מועדף.

הביקוש ההולך וגובר אחר צימרים מחייב את בעלי הצימרים לחשוב קדימה ולהבין שמקור הכנסה יקר זה חשוף למיני סיכונים וכי יש טעם לבטח את הצימר שהפך למקור הכנסה מכניס ועיקרי, בעבורם. בדיוק מסיבה זו החלו חברות הביטוח לנסח חבילות ביטוח מיוחדות המיועדות להגן על בעלי הצימרים.

חברות ביטוח רבות, כיום, מציעות ביטוחי צימרים אטרקטיביים ששווה לבדוק אותם וישנם כמה דברים שכדאי לדעת לפני שרצים לחתום עם חברת ביטוח.

חברות ביטוח מציעות על פי רוב מספר כיסויים עיקריים:

  • ביטוח מבנה הצימר – על פי רוב כולל הן נזקי אש והן נזקי צנרת ומפני מפגעי טבע
  • ביטוח תכולה של הצימר – המפצה את המבוטח בגין נזקים שנגרמו לתכולתו של הצימר, מפיצוי על כסף של האורח שנגנב מן החדר ועד ביטוח מכשירי החשמל הנמצאים בצימר
  • ביטוח צד ג – המגן על המבוטח מפני תביעות עקב נזקי גוף שנגרמו לאורחי הצימר, אם בגלל קפיצה לא נכונה לבריכת השחייה של הצימר ואם בגלל נזק שנגרם מן הג'קוזי
  • כיסוי לפגיעה של עובד – במידה ועובד של בעל בצימר נחבל, או נפגע ניתן להרחיב את הביטוח גם לכך. ביטוח הנקרא ביטוח חבות מעבידים
  • ביטוח אובדן רווחים – הגנה זו תספק לכם פיצוי אובדן רווחים, למשל עקב נזק למבנה הצימר שהושבת או יצא מכלל שימוש עקב נזק

לסיכום ניתן לומר כי ביטוח צימרים לבעלי צימרים יכול להיות הגנה חיונית לעסק, במיוחד אם הצימר מהווה מקור הכנסה עיקרי. הביטוחים שמציעים כיום לבעלי צימרים הינם מקיפים וכוללים היבטים חשובים כגון הגנה מפני נזק לתכולת הצימר, למבנה הצימר לאורחי הצימר כמו גם לעובדים העובדים בכפוף לבעלי הצימרים.