ביטוח עסק

הנך נמצא כאן:

ביטוח עסק הוא מן הביטוחים החשובים ביותר לכל בעל עסק בישראל. בעלי עסק החוששים מנזקים שעשויים להשבית את בית העסק שלהם ולהפסיד בעקבות כך סכומי עתק ומעוניינים להסיר את הדאגות הקיומיות הללו מעל ראשם, ישמחו וודאי לשמוע כי יש באפשרותם לרכוש פוליסת ביטוח עסק, אשר תעניק להם שקט נפשי וביטחון כלכלי בגין כל צרה שלא תבוא על מבנה העסק ותכולתו.

במאמר הבא, נפרט אודות ביטוח עסק ועל כל המשמעויות הנלוות לביטוח עסק.

מהו ביטוח עסק ?

כל בעל עסק יודע כי ניהול עסק הוא לא דבר של מה בכך, שכן מוטלת אחריות רבה על כתפיו של בעל העסק ומכאן גם סיכונים רבים העשויים לאיים על חיי העסק.

בעלי עסק רבים מעדיפים לסלק את העננה השחורה המרחפת מעל לראשם באמצעות צעד אחד בסיסי ופשוט – ביטוח עסק שמו.

חברות הביטוח דואגות לספק מגוון רחב של פוליסות ביטוח עבור עסקים, זאת בשל אופיו, תכליתו ומורכבותו השונה של כל עסק ועסק.

בניגוד לפוליסות ביטוח אחרות בהן קיימים תנאים מינימאליים לתקניותה של פוליסת הביטוח כגון: ביטוח דירה או ביטוח רכב, בפוליסת ביטוח עסק סעיפי הביטוח עשויים להשתנות מעסק אחד למשנהו וזאת בהתאם לקריטריונים כגון: סוג העסק, רמת הסיכון, אופי הפעילות העסק, מחזור הכנסות ועוד.

יחד עם זאת, ביטוח עסק מורכב לרוב ממספר כיסויים עיקריים, לרבות הבאים: ביטוח מבנה, בטוח תכולה ורכוש העסק, ביטוח אחריות צד שלישי, ביטוח חיי בעלי העסק ושותפיהם, ביטוח חבויות ובטוח מבנה.

בנוסף למוזכר מעלה, בייחוד כאשר מדובר בביטוח עסק מוטב להתייעץ עם סוכן ביטוח ויועץ סיכונים על מנת לתפור את חבילת הביטוח המתאימה ביותר לצורכי העסק ואופיו וכן חבילת בטוח אשר תבטיח את מירב הכיסוי במינימום תשלום.

למי מיועד ביטוח עסק ?

ביטוח עסק היא פוליסה המיועדת לבטח את המבנה והתכולה של חנויות, בתי מלאכה, בתי עסק ומשרדים.

מה כולל הכיסוי של ביטוח עסק ?

ביטוח עסק מקנה פיצוי כספי במקרים בהם נגרם נזק למבנה העסק, תכולתו או רכושו בגין הנסיבות הבאות: שריפה, התפוצצות, רעידת אדמה, סופה, שלג, ברק, שיטפון, ברד, ליקויים בצנרת, נזק בזדון, פריצה, גניבה ועוד.

במרבית ביטוחי העסק, רשת הביטחון המוענקת למבוטחים בגין נזקים שנגרמו לעסק כוללים את מרכיב הכיסוי הבאים: ביטוח מבנה, ביטוח תכולת העסק (לרבות: מערכות מחשוב, חומרי גלם, ציוד, כלי עבודה, מכונות, ריהוט משרדי, סחורה ומלאי עסקי, חומרי אריזה וגלם), ביטוח אחריות כלפי צד שלישי, ביטוח כספים, ביטוח תאונות, חבות מעבידים, אובדן רווחים, ועוד.

כיצד יקבע תעריף פוליסת ביטוח העסק ?

תעריף פוליסת ביטוח העסק יקבע בהתאם לגורמים הבאים:

  • סוג הפוליסה והיקף הכיסוי שהיא מעניקה למבוטח העסקי.
  • שווי העסק ותכולתו הנקבע על ידי הסוקר או השמאי הנשלח לעסק מטעם סוכנות הביטוח.
  • אופי העסק – משרדמפעלחברת הייטק – לכל עסק יש את רכיבי הפוליסה המתאימים לו המגדירים את גובה הפרמייה.

לסיכום, אם ברצונכם להבטיח את השקט הכלכלי והנפשי בבית העסק שלכם רכשו חבילת ביטוח עסק מתאימה.