5 סוגי פוליסות ביטוח שכל אחד צריך להכיר

את הנכסים שצברנו במהלך חיינו או כאלו אשר הורשו לנו, ככל הנראה נבקש לנהל בצורה חכמה ויעילה שלא רק תשמור על אותם נכסים, אלא תוכל להבטיח שמירה עליהם בכל רובד ואופן. אחת הדרכים הפופולריות כיום להבטחת שלמותם של הנכסים שלנו, בין אם הרכב שלנו, היכולת שלנו לעבוד או הנכס בו אנו גרים היא כמובן פוליסת ביטוח מתאימה.

פוליסת ביטוח מאגדת בתוכה את ההתחייבות של החברה המבטחת אל המבוטח, על כן קיימים מגוון סוגים שונים של ביטוחים המתאפיינים לא רק בכושר הכיסוי שלהם כמו ביטוח סיעודי או ביטוח רכב אלא גם מתחלקים לכיסויים משלימים, הרחבות שונות ועוד. ובכדי להכיר את כל הפוליסות השונות והכיסויים, במאמר הבא נעניק כיסוי לחמשת הפוליסות שכל אחד חייב להכיר.

 

סוגי הפוליסות הקיימות

 • ביטוח חיים
  פוליסה זו נחשבת לאחת הדרכים היעילות ביותר להבטיח את עתידם של הילדים שלנו, בני הזוג שלנו ואפילו ההורים שלנו. כאשר דרך ביטוח חיים נוכל להבטיח שני מקרים קיצוניים, האחד הוא ביטוח חיים למקרה של אובדן כושר עבודה/נכות או אי יכולת לעבוד והשני הוא כמובן מקרה של פטירה.

  לפוליסת ביטוח זו קיימים כמה משפיעים על אופי התשלום החודשי, כאשר מקרים המהווים סכנה למבוטח כמו בעיות משקל, עישון או מקצועות ותחביבים אשר עלולים לסכן את חייו ישפיעו לא מעט. וכמובן מגדר-שכן גברים חיים פחות מנשים לכן ישלמו יותר בפוליסה ומשפיע אחרון הוא מצב בריאותי נוכחי של המבקש/מבוטח.

  אך חשוב לדעת כי גם לביטוח זה קיימות תוספות שונות כמו ביטוח חיים למשכנתא, אשר עשוי להיות מוטב לבנק במקרה של פטירת הלווה/המבוטח. מקרה של תאונה פרטית יכול גם הוא להיכלל בין הרחבות של פוליסת חיים, וכמובן גם הרבה של ביטוח מנהלים שבסופו ניתן להנות מקצבה חודשית או סכום חד פעמי.

 • ביטוח רכב

  ביטוח רכב כמו שמו כן הוא, מורכב משלושה סוגים של ביטוח כאשר החלק הראשוני הוא ביטוח חובה הקיים על כל בעלי הרכבים, הביטוח השני הוא כמובן ביטוח צמד גיל המשתתף בעלויות של גרימת נזק לצד שלישי והשלישי הוא כמובן ביטוח מקיף. כל אחד מהביטוחים הללו מתפרס על פני מגון מקרים אשר עלולים להתרחש בעת הנסיעה.

  ביטוח חובה מכסה תביעות נזקי גוף במהלך הנסיעה בתוך או מחוץ לרכב, כאשר עלות ביטוח זה נעה בין 1,500 עד 2,800 שקלים. ביטוח צד גימל במרבית המקרים יעניק לנו ''רשת'' השתתפות עצמית של עד רבע מיליון שקלים בד''כ, כאשר עלות של ביטוח זה נעה בין 1,500 עד 2,000 שקלים.
  וכמובן ביטוח מקיף כן שמו כן הוא, מעניק כיסוי של בין חמישים עד שישים אחוזים לפגיעות ברכב או מקרים של טוטאלוס. כמובן עלות הביטוחים משתנה בהתאם לגיל הנהג, סוג הרכב היסטורית הרשעות וכו.

 • ביטוח דירה

  ביטוח דירה הינו אחד הכלים המעולים ביותר לשמוע על הדירה שלנו, כאשר הכיסויים השונים יכולים לשמור על נזקים מנזילות, משברי זכוכית או כלים סניטריים אחרים, כיסויים לנזקי טבע כמו אש או רעמים וברקים ואפילו כיסויים למקרה של פעולות זדון שונות.

  אך מבין שלל הכיסויים קיימים 2 סוגים של כיסויים הנחשבים לחשובים והאפקטיביים ביותר, האחד הוא ביטוח לתכולת הדירה והשני הוא למבנה הדירה. כיסויים אלו יוכלו לשמור על תכולת הדירה שלו מוגנת ומבוטחת וביטוח הדירה יעזור לנו בעלויות של שיפוצים או תיקונים שונים.

 • ביטוח בריאות פרטי

  כאשר אנו רוכשים פוליסה של ביטוח בריאות פרטי, אנו בעצם מבטיחים כי נוכל לקבל את כל הטיפולים הטובים ביותר לנו או לאלו שאנו מבטחים אותם. כאשר בראש ובראשונה נוכל לבחור את המנתח, את בית החולים שבו ננותח, ואפילו לקבל טיפולים מיוחדים או השתלות מורכבות בחול בהשתתפות של עד מאות אלפי שקלים.

  כל אלו ועוד כיסויים שונים כמו כיסוי למחלות קשות, בדיקות הריון שונות ואפילו רפואה משלימה יהיו בין שלל הכיסויים שנוכל לקבל בביטוח בריאות פרטי. עם זאת חשוב לזכור כי ביטוחים אלו מושפעים כמובן מעבר רפואי, מאורך חיים, מקצוע מגדר וכו.

 • ביטוח אובדן כושר עבודה

  ביטוח של אובדן כושר עבודה חיוני לכל עובד, בין אם שכיר או עצמאי יוכל להנות מפיצוי של עד 75% מהשכר שלו ולקבל זאת בין שלושה עד שישה חודשים. הוצאה זו מוכרת במס הכנסה גם אצל שכירים וגם אצל עצמאיים, שכן המדינה מעודדת שימוש בביטוחים אלו על ידי הטבות מס שונות.

 

מה נבחר?

פוליסות ביטוח מציעות לנו מגוון רחב של ביטוחים, כיסויים ומקרי קיצון שונים, שאמנם נשמעים רחוקים אך עלולים להתרחש לרבים מאיתנו. לכן מומלץ להיוועץ עם אנשי מקצוע שיוכלו לעזור לנו בהכוונה של בחירת פוליסת הביטוח המתאימה לנו, כך נוכל לא רק להבטיח תשלום נאה ליורשים שלנו אלא להבטיח שמירה על הרכוש שצברנו.