ביטוח רכב

הנך נמצא כאן:

יש כמה דברים שצריכים לדעת בעת תאונה שחברות ביטוח רכב אינן מספרות לנו או משתפות אותנו, ולא בכוונה רעה או בזדון.

החלפת פרטים

כאשר מדובר בתאונה נטולת נפגעים בנפש צריך להחליף פרטים עם הנהג עימו קרתה התאונה. במקרה שבו מסרב הנהג למסור את פרטיו יש להזעיק שוטר. אדם כזה צפוי לקבל דו"ח מן השוטר. גם במקרה שבו אחד מן הנהגים המעורבים בתאונה עבר עבירת תנועה יש צורך בהתערבות משטרתית. חברות ביטוח רכב לא יכולות לעשות עבורכם את העבודה הזו, זוהי חובתו של הנהג שרכבו נפגע לקבל את פרטי הנהג המפורטים, גם אם הנהג איננו בעל הרכב צריך להתעקש לקבל את שמו ואת מספר תעודת הזהות שלו כדי שאלה יהוו הוכחה בעת משפט או תביעה עתידיים.

הודאה באשמה

נושא המוזכר בפוליסות ביטוח רכברבות, והוא די ידוע, הוא כי לא כדאי לכם להודות באשמה בתאונה ברוב המקרים (גם אם ברור כי אתם אשמים בתאונה). ההמלצה היא לא רק לא להודות, אלא אף לנסות להוציא הודאה כתובה מן הנהג הפוגע. במידה ויש עדים לתאונה מומלץ לקחת מהם פרטים ועדות בכתב על פרטי המאורע.

תאונה עם נפגעים

כשמדובר על תאונה הכרוכה בנפגעים בנפש העיניינים מתנהלים קצת אחרת. במקרה מצער שכזה יש להזעיק אמבולנס ועזרה רפואית מקצועית ואין להזיז לא את הפצועים ולא את הרכבים. בנוסף יש להזעיק משטרה. צריך לבקש תעודה רפואית שתהווה עדות לטיפולים עקב התאונה שקרתה, תעודה זו תשמש אותכם בעתיד כשתתבעו את חברת ביטוח רכב. למעשה נפגעים בתאונה על פי רוב תובעים את חברת ביטוח רכב שלהם עקב הנזקים שנגרמו לגופם. כאן העיניינים מתחילים להסתבך מעט. סביר להניח שבשלב זה יגיע נציג של החברה בה עשיתם ביטוח רכב על מנת לתשאל אתכם ועל מנת שתחתמו לו על כתב ויתור על תביעות נוספות. מומלץ בחום לא לחתום על שום מסמך בטרם מתייעצים עם עורך דין תאונות דרכים מקצועי המבין בתחום והמבין בביטוח רכב.