בחירת סוכנות לביטוח רכב

המחיר הכבד שגובות תאונות הדרכים בישראל, מסביר את חובת ההצטיידות של כל בעל רכב בישראל בפוליסת ביטוח רכב. המציאות הקשה פתחה צוהר לצמיחת שוק חברות ביטוח רכב בישראל, עובדה אשר הביאה לתחרות רבה, אשר לעיתים מבלבלת את הצרכנים. בעלי רכב רבים אינם יודעים אם כדאי להם לעשות ביטוח רכב באמצעות סוכנות לביטוח רכב או שמא עדיף להם לפנות ישירות לחברות הביטוח בכדי לרכוש את חבילת ביטוח רכב בקלות ובמהירות. בכדי לענות על שאלה זו ועוד, במאמר הבא נסביר מהו תפקידה של סוכנות ביטוח רכב, מהם היתרונות ברכישת ביטוח הרכב באמצעות סוכנות ביטוח לעומת חברות הביטוח וכיצד לבחור נכונה את סוכנות הביטוח המתאימה לכם.

מהו תפקידה של סוכנות ביטוח רכב ?

סוכנות ביטוח הרכב היא למעשה הגוף המייצג את הלקוחות הפרטיים אל מול חברות הביטוח. כל סוכנות ביטוח אמונה על מכירת מוצרי הביטוח השונים ועל התאמת מוצר הביטוח המתאים ביותר לתקציב ולרצונותיו של הלקוח. כל סוכנות ביטוח מחזיקה במגוון מוצרי ביטוח ופועלת עם מספר רב של חברות ביטוח ולכן, יכולה להתאים לקהל לקוחותיה את חבילת הביטוח המתאימה ביותר.

מהם הפרמטרים לבחירת סוכנות ביטוח הרכב המתאימה ?

במידה והחלטתם לרכוש ביטוח רכב דרך סוכנות ביטוח רכב, אנו ממליצים לכם לבחון את הקריטריונים הבאים, טרם בחירת סוכנות לביטוח:

 • מוניטין - תמיד כדאי לבחור בסוכנות ביטוח רכב הזוכה למוניטין רב בקרב קהל לקוחותיה ולאורך זמן.
  • ותק – סוכנות ביטוח בעלת ניסיון וותק של שנים היא סוכנות יציבה, אמינה ושירותית המורכבת מרשימה מגוונת ועשירה של לקוחות קבועים ומרוצים, שהרי אחרת הייתה הסוכנות נסגרת.
   • *מחיר- אחד מן הקריטריונים לבחירת סוכנות ביטוח רכב הוא המחיר. השתדלו לבחור בחברה המציעה לכם את חבילת ביטוח הרכב המתאימה ביותר לצרכים שלכם. תוכלו לעשות זאת באמצעות ביצוע סקר שוק.
   • *אמינות – אמינות היא אחד הפרמטרים החשובים ביותר בעת בחירת סוכנות ביטוח, שכן סוכנות שלא תייצג נאמנה את לקוחותיה לא תילחם בעבור מילוי זכויותיהם ובעבור מציאת המחירים האטרקטיביים ביותר עבורם.
   • *המלצות – בכדי לבחור את סוכנות הביטוח המתאימה ביותר עבורכם, בקשו המלצות מקולגות וחברים אודות סוכנות ביטוח רכב מומלצת, אמינה ומשתלמת.
   • *גובה השתתפות עצמית – קריטריון נוסף אשר יסייע לכם לבחור את סוכנות הביטוח הנכונה עבורכם הוא בדיקת גובה ההשתתפות העצמית בכל סוכנות וסוכנות. סוכנות הביטוח אשר תבטיח לכם את סכום ההשתתפות העצמית הנמוך ביותר היא הסוכנות הנכונה עבורכם.
   • *יחס ושירות אישי, נגיש ומקצועי – שלא כמו השירות בחברות הביטוח, סוכנויות הביטוח מבטיחות לכם שירות אישי, מקצועי ונגיש.
   • *קהל יעד – סוכנויות לביטוח רכב העובדות עם חברות ביטוח רבות מציעות חבילות לביטוח רכב מקיפות הן עבור אנשים פרטיים והם עבור חברות ולכן יש להם כוח השפעה רב יותר על מחירי ביטוח הרכב שמציעות חברות הביטוח.
   • *הרחבות ללא תשלום - קריטריון נוסף שיש לבחון בעת בחירת סוכנות לביטוח רכב הוא עניין ההרחבות. בדקו איזה סוכנות ביטוח תעניק לכם את חבילת ההרחבות האולטימטיבית במחיר האטרקטיבי ביותר (לרבות: שירותי גרירה, ביטוח שמשות, הגנה משפטית, ביטוח רדיו טייפ ועוד.
   • *מגוון רחב של ביטוחים – סוכנויות הביטוח מחזיקות במגוון רחב של מוצרי ביטוח רכב בפרט (כגון: ביטוח חובה, ביטוח מקיף וביטוח צד ג') ומוצרי ביטוח בכלל (כגון: ביטוח דירה, ביטוח חיים, ביטוח משכנתא ועוד) וכמו כן, סוכנויות הביטוח פועלות עם חברות ביטוח רבות, עובדה העשויה להיות לטובתכם בכל הקשור לקבלת כל השירותים הביטוחיים תחת קורת גג אחת ובמחיר תחרותי.

הדילמה הנצחית – סוכנות ביטוח או חברת ביטוח ?

הדילמה הנצחית של כל צרכני ביטוח הרכב בארץ היא שמא לרכוש חבילת ביטוח הרכב דרך חברת ביטוח או דרך סוכנות. ובכן, התשובה בנושא היא די פשוטה: החיסרון של חברות הביטוח הוא בחוסר היכולת להתאים חבילת ביטוח אישיות בהתאם לצרכיו האישיים של בעל הרכב, ברמת השירות הנמוכה (שכן לרוב מדובר בשירות טלפוני של מוקדנים) ובחוסר היכולת לספק מספר הצעות של חבילות ביטוח רכב, מפאת העובדה כי חברת הביטוח עובדת אך ורק עם פוליסה מסוג אחד. לסיכום, אם ברצונכם להבטיח לעצמכם את השירות והמחירים הטובים ביותר עבורכם רכישת ביטוח רכב דרך סוכנות ביטוח היא האופציה המתאימה לכם.