אנשים המחפשים אחר הפיתרון הביטוחי האולטימטיבי פונים אל שירותיו של סוכן ביטוח. בין שמדובר בביטוח רכב ובין שמדובר בביטוח חיים, סוכני ביטוח אמונים על התאמת המוצר הביטוחי ותנאי הפוליסה לצרכיו של הלקוח. בבואכם לרכוש פוליסת ביטוח, מוטב לערוך השוואת מחירים ולבדוק איזה סוכן ביטוח הוא המקצועי, האמין, הקשוב והזול ביותר לדרישותיכם, וכן יש לברר איזה גוף של סוכנות ביטוח עומד מאחוריו. כשזה מגיע לביטוח, אין מקום לטעויות ! ולכן במאמר הבא, נבקש להעניק לגולשים מידע מקצועי, עצות וטיפים לבחירה נכונה של סוכן ביטוח.

מדוע אנו זקוקים לביטוח ?

בשנים האחרונות, אנו עדים לעלייה בביקוש לרכישת פוליסות ביטוח שונות ומגוונות, זאת לנוכח העובדה הפשוטה כי תחושת הביטחון של הציבור קרסה והתערערה לנוכח אסונות שאירעו בעולם, כדוגמת אסון התאומים. אירוע, שהגביר את הצורך של אנשים בביטחון כלכלי ופיזי באמצעות שורה של מוצרי ביטוח שונים, לרבות: ביטוח נסיעות, ביטוח חו"ל, ביטוח בריאות, ביטוח חיים, ביטוח סיעודי, ביטוח רכב, ביטוח דירה, ביטוח חובה, ביטוח עסק, ועוד. אדם המבוטח בפוליסת ביטוח, חש ביטחון רב יותר בידיעה כי אם הוא יפגע פיזית, נפשית או כלכלית, יהיה לו גב כלכלי, רפואי שיהיה לצידו ולצד משפחתו על כל צרה שלא תבוא.

מהו תפקידו של סוכן הביטוח ?

סוכן ביטוח הוא אדם אשר הוכשר באופן מקצועי לעסוק בתחום הביטוח, זאת לאחר שרכש השכלה וידע מעמיק בתחום. ביטוח הוא תחום הדורש ידע ובקיאות בתחומים שונים, לרבות: שליטה בניהול סיכונים וידע בשוק ההון, כלכלה ופיננסים. מעבר לכך, סוכן ביטוח שרכש השכלה מתאימה צריך להיות רשום בלשכה של סוכני הביטוח בישראל ולהיות כפוף לפיקוחו של משרד האוצר.

מהם הקריטריונים לבחירת סוכן ביטוח אישי ?

כפי שציינו קודם, הבחירה בסוכן ביטוח אישי מקצועי היא תהליך הכרוך בעריכת סקר שוק, השוואת מחירים, בדיקת רישיונות, המלצות וסוכנות הביטוח אליה שייך סוכן הביטוח הפוטנציאלי. רכישת פוליסת ביטוח כרוכה בהתחייבות לחוזה ארוך טווח, ולכן כרוכה בכסף רב. בכדי למצוא סוכן ביטוח מקצועי ורציני, אשר יעניק מענה מלא לצרכים הביטוחיים שלכם, אנו ממליצים לכם לבחון את הקריטריונים הבאים בסוכן הביטוח הפוטנציאלי שלכם:

  • ניסיון וותק בתחום הביטוח - הפרמטר הראשון לבחירת סוכן הביטוח האישי הוא ניסיונו והוותק שצבר משרדו בתחום הביטוח. ככל שחברת הביטוח וותיקה יותר בשוק, כך גם ניסיונה בטיפול במקרי ביטוח שונים ומגוונים הינו רב, כך שהדבר עומד לזכותו של הלקוח, שכן מדובר בחברת ביטוח וותיקה ומקצועית, שיש באפשרותה להעניק פתרונות ביטוחיים המתאימים ללקוח, יחס אישי, שירות איכותי ועבודה יעילה ומהירה, היא פרמטר משמעותי בבחירת סוכן ביטוח אישי.
  • יחס אישי - כשמדובר בביטוח חיים או ביטוח רפואי, יחס אישי, מקצועי ואדיב הוא ראשון במעלה. לכן, מוטב תמיד לבחור בחברת ביטוח קטנה בה לכל סוכן ביטוח יש את מרחב המחייה להעניק לכם יחס אישי ושירות איכותי, להבדיל מסוכנויות הביטוח הגדולות אשר בהן הופך המבוטח לעוד "תיק" במערכת הממוחשבת. תחלופת העובדים בחברות הגדולות, ואיכות שירות ירודה, איננה מטיבה עם המבוטחים, ולכן העדיפו תמיד משרדי ביטוח קטנים וותיקים על פני משרדי ביטוח גדולים.
  • מחיר - בחירת סוכן ביטוח צריכה להיעשות בהתאם להצעת המחיר המתאימה ביותר למבוטח. סוכן ביטוח טוב, הוא זה שישקלל ללקוחותיו מחיר הגיוני של פוליסת ביטוח העומדת בקנה אחד עם צרכי הלקוח, ולא מעבר להם. בנוסף, תוכלו לערוך השוואת מחירים בין עלות פוליסת הביטוח שמציעה סוכנות הביטוח באופן ישיר, ובין מחירה של פוליסת הביטוח המוצעת לכם אצל סוכן ביטוח אישי.

לסיכומו של עניין, בבוא העת לכשתחליטו כי ברצונכם לרכוש פוליסת ביטוח, ערכו בדיקה מקצועית ומקיפה בין הצעות סוכני הביטוח, ובחרו סוכן ביטוח המעניק לכם יחס אישי ומחירים הגיוניים.