ביטוח נסיעות

ביטוח נסיעות הוא אחד מן הביטוחים החשובים ביותר לביטחון ולשקט הנפשי של כל נוסע ונוסעת לחו"ל. כשאנו נוסעים לחו"ל עלינו לתכנן את כל פרטי הנסיעה במדוקדק החל מהטיסה עצמה, דרך המלון בו נלון וכלה במקומות שבהם נרצה לטייל. מלבד התכנונים הללו עלינו להתכונן גם למקרים בלתי צפויים אשר עלולים להתרחש בעת שהותנו בחו"ל כגון: מקרים רפואיים דחופים (התקף לב, פציעה, ניתוחים), גניבת חפצי ערךכסף, איבוד הכבודה ועוד.

היום יותר מתמיד, אנו הנוסעים הישראליים מבינים כי אין דבר יותר חשבו לשקט הנפשי שלנו מאשר רכישת פוליסת ביטוח נסיעות. פוליסה המבטיחה לנו שגם כשאנו בחו"ל אנחנו מבוטחים. במאמר הבא, נבקש לדעת מהו ביטוח נסיעות ומהי דרגת הביטחון שהוא מעניק עבור המבוטחים, ומהם הצעדים הכרוכים ברכישת פוליסת ביטוח הנסיעות.

מהו ביטוח נסיעות?

לא הכל ורוד בממלכת עדן...מסתבר שגם כשאנחנו יוצאים לחופשה הקסומה והמיוחלת בקריביים אנו עלולים להימצא במצבי סיכון בלתי צפויים אשר יאלצו אותנו לשלם הון בעד תרופות, טיפולים, ניתוחים, אבדן כבודה, פריצה וגניבה ועוד מיני אסונות טבע. על מנת לטוס בראש שקט ולהבטיח כי גם אם יאונה לכם ולבני משפחתכם רע יהיה לכם מוצא, מוטב לעשות ביטוח נסיעות טרם יציאתכם לחו"ל וכך להבטיח בעת צרה יעמדו לרשותכם כל הגורמים המסייעים הרלבנטיים בין אם מדובר בטיפול רפואי דחוף, בין אם מדובר בחילוץ מתוך ג'ונגל ובין אם מדובר בהחזר כספי בגין אבדן הכבודה, ביטוח נסיעות לחו"ל נועד להעניק למבוטחים שקט נפשי וכיסוי כלכלי.

מה כוללת חבילת ביטוח נסיעות?

ישנן חברות ביטוח רבות אשר מספקות חבילות שונות של פוליסות של ביטוח נסיעות בשוק הישראלי, אולם כל חברה שומרת על טווח מחירים שונה, טווח כיסוי אחר וחבילות ביטוח נסיעות שונות, אולם ישנם מספר כיסויים קבועים הכלולים בכל פוליסת ביטוח נסיעות, והם:

 • ביטוח כבודה - ביטוח עבור המזוודות והמטען שהבאתם עמכם לנסיעה במקרים של אובדן או גניבה.
  • תאונות – מדובר בביטוח אשר נועד להעניק כיסוי בגין הוצאות רפואיות בגין מקרים קיצוניים של נכות או מוות הנגרמים כתוצאה מתאונה.
   • *הוצאות טיפול רפואי - מדובר בביטוח עבור מקרי חירום בהם המבוטח נזקק לטיפול חירום רפואי אשר נועד להעניק כיסוי עבור אשפוז או כל טיפול רפואי.
   • *אחריות כלפי צד ג' – מדובר בביטוח אשר נועד להעניק כיסוי במקרים בהם תדרשו לשלם עבור גרימת נזק ברשלנות למישהו בין אם פיזי ובין אם רכוש.
   • *הפסד כספי בגין קיצור השהות בחו"ל – במידה ותדרשו לקצר את טיולכם בשל סיבות רפואיות כאלו ואחרות, ותאלצו לבטל את כרטיסכם ישולם לכם פיצוי כספי בגין דמי ביטול הנסיעה.
   • *הערה - כמובן שמעבר לחבילה בסיסית זו ישנם ביטוחים המציעים מגוון רחב יותר של כיסויים ביטוחיים כגון: חילוץ והצלה, אשפוז במקרי חירום עד 1,000,000 $ ועוד.

מדוע כדאי לעשות ביטוח נסיעות?

מפאת העובדה כי הבטוח הרפואי של קופות החולים תקף רק בגבולות הארץ, במידה ונזדקק לטיפול רפואי כלשהו בחו"ל הדבר עשוי לעלות לנו ביוקר. לפיכך, רבים מאיתנו המעוניינים להסיר דאגה מעל ליבם (וגם כיסם) מבקשים לבטח את עצמם בביטוח נסיעות אשר תעניק להם שקט נפש וביטחון כלכלי.

אילו סוגים של ביטוח נסיעות ישנם?

לכל נוסע יש את הצרכים הביטוחיים שלו: תרמילאי מתחיל מעוניין בחבילת ביטוח אשר תעניק לו חילוץ והצלה על ידי מסוק וטיפולים רפואיים עד 1,000,000 $, בעוד שזוג היוצא לירח דבש בקריביים ודאי ירצה להבטיח כי הכבודה והמצלמה יהיו מבוטחים לבל יאונה להם כל רע ואם יאונה אזי יקבלו פיצוי כספי הולם. לפיכך, אנו מוצאים כי ישנן חבילות ביטוח נסיעות מגוונות:

 • ביטוח אישי - זהו ביטוח המיועד לנוסעים הטסים בגפם לחו"ל.
  • ביטוח למשפחה – זהו ביטוח המיועד לנוסעים הטסים עם ילדיהם לחו"ל, מצב המחייב בחבילת ביטוח המותאמת לצרכי הביטוח של משפחה.
   • *ביטוח לתרמילאים – זהו ביטוח המיועד לתרמילאים הנוסעים למקומות נידחים הצופנים גם סיכונים ולכן חבילת ביטוח זו תכיל מרכיבים המיועדים להעניק כיסוי עבור כל מצבי הקיצון הרפואיים, הפיזיים והנפשיים העלולים להתרחש בעת "הטיול הגדול".

מתי מומלץ לעשות ביטוח נסיעות?

הזמן הטוב ביותר לרכישת פוליסת ביטוח נסיעות הוא כחודש לפני הנסיעה, זאת מפאת העובדה כי במידה וניאלץ לבטל את הנסיעה במפתיע בשל תאונה, אשפוז, מוות, שריפה או נזק שאירע למבוטח או לבני משפחתו, נוכל לקבל החזר כספי עבור ביטול הנסיעה ולא נפסיד את כספינו לשווא.

לסיכום, אם ברצונכם לטוס בלב שלם ושקט אל תתמהמהו ועשו ביטוח נסיעות.

ההמלצה שלנו: רכשו פוליסת ביטוח נסיעות מסוכנות הביטוח של למטייל.