שוק העבודה בתחום הביטוח

עולם הביטוח הוא עולם מדהים. סביב השאלה 'אם', נבנה לו תחום אדיר מימדים, שמגלגל רק בישראל לבדה כמה עשרות מיליארדים של שקלים. אין כאן כל כוונה לזלזל בתחום זה - משום שהוא באמת חשוב מאין כמותו. האם תוכל גם אתה להשתלב בו? כמובן. היום דרושים סוכני ביטוח במאות ובאלפים, בכל רחבי ישראל.

סוכן ביטוח – עצמאי או תחת חברה גדולה?

אנחנו מאמינים שהשורות האחרונות עלולות לבלבל אותך, אם אינך מבין את עולם הביטוח עד תומו. ומדוע? משום שבפרסומות השונות מנסים לגרום לך להחליט, בתור צרכן, האם לבחור בין סוכן ביטוח לבין חברת ביטוח. אך בתור עובד, לא תצטרך להחליט בעניין זה.

סוכן ביטוח, בתור מקצוע, יכול לעבוד הן כעצמאי והן כשכיר בחברת ביטוח גדולה. בעולם התעסוקה, בו דרושים סוכני ביטוח כל העת, אין שום הבדל במהות התפקיד של סוכן עצמאי או שכיר – ההבדל היחידי הוא בצורה בה הוא מעניק את השירות ללקוח.

סוכן ביטוח עצמאי הוא אדם בעל משרד קטן יחסית, שבו הוא מקבל אליו לקוחות ומציע להם פוליסות שונות בהתאם להתמחותו – ביטוח בריאות, ביטוח רכב, ביטוח רכוש, ביטוח חיים וכדומה. הלקוח זוכה לפוליסה 'כשרה' לכל דבר, אשר מסופקת על ידי חברה גדולה. הסוכן למעשה משמש צינור להעברת הפוליסה, וזוכה למחירים מיוחדים עבור המכירה.

חברת ביטוח גדולה יכולה להציע ללקוח גם כן פוליסות בעלות אותו אופי – ביטוח בריאות, רכוש, חיים והלאה – אך במקרה הזה הפוליסה תסופק ללקוח ללא צינור מתווך. בכל מקרה, גם כאן הלקוח ייפגש עם סוכן ביטוח, שיציע לו את הפוליסה בהתאם לנתוניו. במקרה הזה, הסוכן משרת את החברה בה הוא עובד ולא את עצמו.

אינספור מקומות בהם דרושים סוכני ביטוח

כפי שציינו בפתיחה, עולם הביטוח הוא עצום, עשיר ומרתק. ישנן בישראל וברחבי העולם אלפי חברות ביטוח קטנות, בינוניות וגדולות, לצד מאות אלפי סוכני ביטוח פרטיים. בהתאם, כמות המשרות בשוק הביטוח זה היא עצומה.

אם אתה מחפש עבודה בעולם הביטוח, נכון לך תהליך פשוט, קל ומהיר יחסית. ריבוי הגורמים בעולם זה יוצר עוד ועוד מקומות תעסוקה ומגדיל ללא הפסקה את כמות המקומות בהם דרושים סוכני ביטוח. המגמה הזו לא צפויה להיעצר בשנים הקרובות אלא רק להתעצם – מה שאומר שלך מחכה משימה לא קשה כל כך.

חשוב שתבין: חברות הביטוח הגדולות בשוק הישראלי מעסיקות מאות עובדים, רובם סוכני ביטוח בעלי הכשרה כזו או אחרת. גם סוכן ביטוח חסר ניסיון וחדש בתפקיד, יתקבל ככל הנראה לעבודה די מהר – גם אם מדובר בתפקיד שולי וקטן – ויצבור את הניסיון הדרוש לו. אם הוא יהיה סוכן איכותי, הדרך שלו למעלה תהיה סלולה.

משרה כסוכן ביטוח יכולה להיות מעניינת מאוד

עולם הביטוח הוא לא סתם עולם מתפתח וגדל: זהו תחום מרתק מאין כמותו, שמעסיק מאות אלפי אנשים מידי יום ביומו בכל רחבי העולם. עבודה כסוכן ביטוח, מאותה סיבה, לא תהיה רק משימה מתגמלת מאוד מבחינת השכר, אלא גם מאתגרת ומעניינת מאוד.

העבודה כסוכן ביטוח כוללת פגישה ואינטראקציה עם אנשים כל העת, בין אם אלו הלקוחות או הגופים הקשורים לסוג הפוליסה שהזמינו. כל פוליסה שמציע סוכן הביטוח היא משימה חדשה ואתגר לא קטן, אשר אם תיתפר בדיוק למידותיו של הלקוח, תהיה מוצלחת במיוחד. עשה לך חשק? התחל לחפש מקומות בהם דרושים סוכני ביטוח. בהצלחה!