ביטוח חיים

הנך נמצא כאן:

מכיוון שאין אנו יודעים כיצד יסתיימו חיינו ומה יהיה על בני משפחתנו בלכתנו, ביטוח חיים נחשב לאחת מפוליסות הביטוח המורכבות והחשובות ביותר לאדם. ביטוח החיים מקנה בטוחה לכך שבמקרים קיצוניים של מוות או אבדן כושר עבודה בגין תאונה קשה, המבוטח ובני משפחתו יהיו זכאים למלוא הפיצויים הכספיים והתנאים להתמודדות עם המצב הטראומתי. במאמר הבא, נתמקד בהיבטים השונים של ביטוח החיים ונבין מדוע כדאי לרכוש פוליסת ביטוח חיים.

מהו ביטוח חיים?

ביטוח חיים הוא פוליסה המקנה פיצוי כספי הולם לבני משפחת המבוטח בגין פטירת המבוטח או בגין אובדן כושר עבודה והשתכרות בגין מחלה או תאונה. ביטוח חיים היא פוליסה מצטברת המשולמת מדי חודש בהתאם לגובה הפרמיה, כאשר במידה והמבוטח נפטר אזי כל הכסף שצבר כולל כספי הביטוח ישולם לבני משפחתו.

אילו סוגי ביטוחי חיים קיימים?

באופן עקרוני מבדילים בין שני סוגים עיקריים של ביטוחי חיים: ביטוחי חיים מסוג ריסק וביטוח חיים מסוג אבדן כושר עבודה. מעבר לכך, ישנם סוגים נוספים של ביטוחי חיים, לרבות: קרן פנסיה וביטוח מנהלים. כעת ננסה לעמוד על ההבדלים השונים בין תוכניות הביטוח השונות:

  • ביטוח חיים ריסק - זהו ביטוח המיועד להעניק פיצוי כספי בעת מקרה מוות של המבוטח. פרמיית ביטוח זו לרוב משולמת בסכום חד פעמי או על יד קצבה חודשית, כאשר ביטוח ריסק מפני אובדן כושר עבודה או מוות מוקדם תקפים עד גיל הפרישה בלבד, כאשר במקרים שכאלו מבטיחה חברת הביטוח לשלם פיצוי כספי ותגמולים עבור בני משפחתו של המבוטחים.
  • ביטוח חיים רגיל - זהו בטוח חיים בסיסי המיועד להקנות קצבה או פיצוי כספי למבוטח ולבני משפחתו בגין נכות, אובדן כושר עבודה .
  • ביטוח מנהלים או קרן פנסיה - קרן פנסיה או ביטוח מנהלים הם למעשה סוגים שונים של ביטוחי חיים המקנים באמצעות הפרשה חודשית של תגמולים מסך משכורתו החודשית של העובד, סכום המיועד גם לפיצויים בגין פיטורין או בגין אובדן כושר עבודה, נכות, מוות ועוד.

מדוע כדאי לעשות ביטוחי חיים?

שום דבר לא בטוח בחיינו מלבד המוות. אולם דאגותינו לא נפסקות רק בפחד הפרטי שלנו על עצמינו אלא גם בדאגה לבני משפחתנו. שכן מלבד תחושת האובדן הכבדה בני המשפחה יאלצו מרגע זה להסתדר ללא מקור הכנסה מרכזי, עובדה העשויה להחמיר את המצב, לפיכך חשוב לעשות את ביטוח החיים על מנת לפתור את סימני השאלה והדאגה לבני המשפחה הנותרים, וכך למעשה להבטיח להם עתיד כלכלי טוב יותר.

מה כולל ביטוח החיים?

כל פוליסת ביטוח חיים מורכבת מרכיבים אחרים של סיכון וביטוח, זאת בהתאם לצרכי המבוטח, אופי עבודתו ומוצרי הביטוח שיש לחברת הביטוח להציע, אולם במרבית ביטוחי החיים סביר להניח שיכללו סעיפי הביטוח הבאים: ביטוח אבדן כושר עבודה, ביטוח פרישה, ביטוח תאונה או מחלה קשה, ועוד. גובה פרמיית ביטוח חיים מחושבת על סמך סטטיסטיקה של ערכי תמותה, פוליסה המבטיחה כי בעת מקרה ביטוחי כגון מוות או אובדן כושר עבודה בת או בן הזוג של המבוטח או ילדיו יזכו לפיצויים כספיים.

מתי מומלץ לעשות ביטוח חיים?

ביטוח חיים הוא ללא ספק צעד חשוב בחיים שבדרך כלל מתרחש במהלך חיינו הבוגרים. זהו השלב המומלץ ביותר לעשות ביטוחי חיים על כל צרה שלא תבוא. לסיכום, אם ברצונכם לחיות את חייכם בשקט וללא דאגות מיותרות ביטוח חיים הוא התשובה המושלמת עבורכם.