מה חשוב לדעת על ביטוח משאיות

נהיגה על משאית נחשבת לשונה ומעט מסורבלת מאשר נהיגה על מכונית רגילה. העובדה שמדובר ברכב ארוך, שנושא עליו משא כבד וכן שחלים עליו חוקי נהיגה שונים – מצריכים זהירות יתרה בנהיגה. גם מחירה היקר של המשאית, בין אם היא נרכשת חדשה מהנילונים ובין אם יד שניה, מוביל אנשים רבים לדאוג לביטוח שיכסה אותה היטב מכל נזק.

למה צריך ביטוח משאית?

בין אם קניתם משאיות חדשות לעסק ובין אם בחרתם דווקא ברכישה של משאיות יד שניה, אין ספק שעלותה הגבוהה של המשאית מצריכה התייחסות שונה, שלא לומר דאגה מרובה לשלמות המשאית. ביטוח משאית מבטיח לכם שבמקרה של תאונה, גניבה, פריצה או שריפה של המשאית – יש מי שישתתף אתכם בעלויות. בגלל שהמשאית היא כלי רכב כבד הדורש מיומנות גבוהה בנהיגה ומועד לפורענות יותר מרכבים רגילים, ביטוח למשאית, בפרט אם מדובר במשאית המשרתת את העסק – מומלץ ביותר.

ההבדל העיקרי בין ביטוח משאית לבין ביטוח רכב

ביטוח משאית, בין אם מדובר בביטוח מקיף ובין אם מדובר בביטוח חובה, יהיה שונה מביטוח לרכב פרטי, בעיקר בגלל שפרמיית הביטוח תכלול תוספות המותקנות על גבי המשאית, כגון מנוף, מכולה, דופן הידראולית ועוד – ותיקונים וכן שיפויים עבור חלקים אלה יקרים יותר. כמו כן, גניבה של משאית נחשבת ליעד מועדף בשל השווי שלה – דבר שמסביר היטב את החשיבות בביטוח משאית אך גם את העובדה שהפרמיה החודשית תהיה גבוהה יחסית. עבור משאיות יד שניה פרמיית הביטוח תהיה זולה יותר, כפי שקורה בשוק הרכבים הפרטיים.

מתי מומלץ להשתמש במסלול מקיף וצד ג' ומה הוא מכסה?

ביטוח חובה הוא ביטוח המכסה נזקי גוף של הנהג בלבד – והוא כאמור, מחויב בחוק. ביטוח צד ג' הוא ביטוח אשר נועד לכסות נזקים שנגרמו למשאית או לרכב אחר כתוצאה מתאונה – והוא מומלץ בכל מקרה, ללא תלות בשווי המשאית שלכם. ביטוח מקיף לעומת זאת נועד לכסות נזקים שנגרמו הן לכלי רכב אחר בעקבות מעורבות בתאונה (ביטוח צד ג') והן למשאית שלכם כתוצאה מתאונת דרכים, פריצה, גניבת המשאית וכדומה, ולרוב מגיע עם שירותים נלווים כמו שירותי גרירה וחילוץ למשאית, כיסוי עבור נגרר, ביטוח סחורות בהעברה ועוד. ביטוח מקיף מומלץ לבצע בעיקר עבור משאיות מיוחדות, יקרות או חדשות, אשר תיקון חלקיהן במקרה של תאונה יהיה יקר מאוד או שבמקרה של גניבה או שריפה של המשאית – האובדן הכספי יהיה קשה מנשוא.

 

 

כיצד מומלץ לבחור חברת ביטוח למשאית?

חברת ביטוח למשאית מומלץ לבחור לאחר שביצעתם סקר שוק והשוויתם מחירים. בשוק קיימות חברות ביטוח רבות, חלקן מתמחות בענף המשאיות, ולרוב הן יהיו טובות יותר. הגורמים המשפיעים על מחיר הביטוח הם מאפייני המשאית ומשקלה ומאפייני הנהג והעבר הביטוחי שלו.