תביעות ביטוח

שום דבר בחיינו לא בטוח ולעולם לא נדע אם יגרם לנו נזק לרכוש, לדירה, לרכב או במקרים גרועים יותר - שניפגע בעצמנו. לכן חשוב לעשות חוזי ביטוח ולהתאים אותם לאורח החיים שלנו. תביעות ביטוח במקרים של נזק ופגיעה יכולות לחסוך לנו הרבה כסף שהיינו משלמים מכיסנו אלמלא חתמנו על ביטוח. אז איזה סוגי ביטוחים יש ומה מקבלים בהם?

תביעות ביטוח בעקבות תאונה

ברגע שיש לכם בעלות על רכב, אתם חייבים לעשות ביטוח חובה. ביטוח כזה מכסה במקרי תאונה נזקי גוף של הנהג, הנוסעים והולכי הרגל ואינו מכסה נזקים לרכב או לרכוש שהיה בתוכו. ביטוח מקיף מכסה את נזקי הרכוש והרכב ומכסה הוצאות משפטיות. ביטוח צד ג' מכסה את רכושו של צד שלישי שנפגע בתאונה, כמו גדר או קיר של בית.

תביעות ביטוח בנושא דירה

פוליסת ביטוח כזו מאפשרת ביטוח למבנה ולתכולה. על מנת לבחור ביטוח שמתאים לכם, כדאי מראש להתייעץ עם סוכן ביטוח מהימן. ביטוח מבנה מכסה נזקים שנגרמו למבנה אבל רק כשמדובר בנזקי טבע או נזקים שלא בשליטתנו. ביטוח תכולה מכסה את מה שנמצא בדירה עצמה מבחינת נזקים לרכוש. גובה הביטוח נקבע לפי שווי התכולה. במקרים כאלו, תביעות ביטוח יכולות להחזיר לנו לפחות את הערך הכספי של הרכוש.

ענייני ביטוח בריאות

ביטוח בריאות פרטי זהו ביטוח מורחב יותר מהביטוח הרפואי הממלכתי שאנו זכאים לו. ביטוח כזה מעניק לנו הרבה יותר, למשל:

  • כיסוי השתלות
  • בדיקות גופניות מיוחדות
  • הפנייה לחדר מיון
  • טיפולים בחו"ל וכיסוי הוצאות שהייה
  • סבסוד טיפול פסיכולוגי
  • תרופות מחוץ לסל בריאות
  • כיסוי לניתוחים פרטיים

לכל חברת ביטוח יש מסלול אחר. בביטוח כזה יש לברר מראש מהו גובה ההשתתפות העצמית ולא להסתיר מידע רפואי לפני שחותמים על הפוליסה, כיוון שאחר כך ייתכן והפוליסה לא תכסה אותנו.

תביעות ביטוח בעת נסיעות לחו"ל

ביטוח נסיעות מכסה אותנו אם נפגענו או שאנחנו זקוקים לטיפול רפואי דחוף במהלך נסיעה לחו"ל ומכסה גם גניבות רכוש. ביטוח נסיעות יש להתאים לסוג הטיול, כמו טיולי תרמילאים, ביטוח משפחה וביטוח אישי. תביעת ביטוח במקרה כזה, תחסוך לכם את הכסף היקר של טיפול רפואי בארץ זרה. לכן, כשאתם מחליטים לטייל, חשבו מראש על ביטוח נסיעות. תביעות ביטוח במקרים כאלו עוזרות מאוד.

ביטוח חיים וביטוח בגין אובדן כושר עבודה

זה נכון שאנחנו לא יכולים לבטח את עצמנו מפני פגיעות אבל אנחנו יכולים לבטח את עצמנו מהוצאות כספיות גבוהות עקב פגיעה. מה הכוונה? במידה ועקב נזקי גוף של תאונה אתם לא יכולים לעבוד, אז אתם ובני המשפחה שלכם יכולים לקבל פיצויים כספיים. גם כך במקרי מוות- בני המשפחה של המבוטח יקבלו פיצויים כספיים ולפחות הדאגה הכספית תעלם.

טיפים אחרונים בענייני תביעות ביטוח

חשבו מראש על סוג הביטוח שאתם רוצים וצריכים והתייעצו עם סוכן ביטוח כדי להתאים את הפוליסה לתנאים ולחיים שלכם. ההבדלים בין הפוליסות משתנים מבחינת המחיר שתשלמו, תוכן הפוליסה, מה מבוטח ומה לא וסכום הפיצויים.

לכן, כשמדובר על נושא חשוב כמו פיצויים כספיים וביטוחים אל תוותרו, בדקו שהציעו לכם את כל מה שאתם צריכים ושאתם מבינים את פרטי הפוליסה במדויק.