ישיר או סוכן

תופעת ביטוח רכב ישיר כבשה בצעדי ענק את ענף הביטוח בישראל והובילה לשתי רפורמות חשובות בתחום הביטוח: הראשונה, היא המעבר לשיטת ביטוח רכב דיפרנציאלית, המתגמלת נהגים זהירים ללא עבר היסטורי של תאונות ומעלה את מחיר הפוליסה עבור ביטוח הרכב המיועד לנהגים בעלי עבר ענף של תאונות. השנייה, היא המעבר לחברות ביטוח רכב ישירות, אשר פועלות ללא הזדקקות לשירותי התיווך של סוכן הביטוח, עובדה שהביאה לצמצום משמעותי בעלויות של פוליסת ביטוח הרכב. יחד עם זאת, אל לנו לשכוח כי חברות הביטוח הישיר, משקיעות הון עתק במימון מערך הפרסום ובניית המותג בקרב ציבור הצרכנים, כך שלעיתים ההבדל בתעריפים יהיה קטן. האומנם פוליסת רכב הנרכשת באמצעות חברת הביטוח הישיר משתלמת יותר מאשר עשיית ביטוח רכב באמצעות סוכן ביטוח רכב ? על שאלה זו ועוד נדון בכתבה שלפניכם.

הידעת ?

עם כניסת חברות הביטוח הישיר אל ענף הביטוח בישראל לפני כעשור, חלה מהפכה בתחום הביטוח בישראל משהצליחו חברות הביטוח לכרסם בכוחם של סוכני הביטוח ולבנות מותגי ביטוח ישיר חזקים בקרב הצרכנים, כאשר חברות הביטוח הישיר המובילות כיום במשק הישראלי הן: ביטוח ישיר, AIG, הראל, כלל, הפניקס, מגדל ואיילון.

אילו סוגי ביטוחי רכב ישנם ?

בישראל ישנם שלושה סוגים עיקריים של ביטוחי רכב והם:

בעלי רכב בישראל מחויבים לבטח את רכבם בביטוח חובה ובביטוח צד ג' כאשר הביטוח המקיף נותר בגדר רשות.

כיצד חדרו סוכנויות הביטוח הישיר לשוק הביטוח בישראל ?

קרש הקפיצה המאסיבי לכניסתן של חברות ביטוח היו שני העקרונות המהותיים הבאים:

  • חסכון בתשלום על עמלות סוכני הביטוח - עידן חדש נפתח בתחום הביטוח בכלל ובתחום ביטוח הרכב בפרט, כאשר רוכשי הפוליסות קנו את חבילות הביטוח ישירות מחברת הביטוח, עובדה אשר אפשרה להם לחסוך את עלויות עמלת סוכן הביטוח.
    • רכישת פוליסת ביטוח רכב באמצעות הטלפון - המהפכה הגדולה מצויה בעובדה הפשוטה כי לקוחות יכולים לרכוש חבילת ביטוח רכב באמצעות שיחת טלפון אחת פשוטה ומוקלטת, אשר איננה מצריכה חתימה.

האם תם עידן סוכני הביטוח ?

כשמדברים על ביטוח רכב בעידן המודרני, קשה שלא לתהות האם אנו נמצאים בעיצומו של תום עידן סוכני הביטוח בתחום הרכב ? ובכן, בואו לא נסיק מסקנות בצורה פזיזה ונכיר בעובדה הפשוטה, כאשר מדובר בכסף שלנו אנו רוצים את הטוב ביותר אז על אחת כמה וכמה אם מדובר בפוליסת ביטוח רכב – אנו מעדיפים את האמינות והשירות האישי על פני קול טלפוני מקוטע ותעשייתי, מה גם שמלבד עמלת הסוכן המבוטלת בחברות הביטוח הישיר, הרי שמיליוני שקלים מושקעים בפרסום עובדה שבסופו של יום, לאו דווקא מוזילה את עלויות הפוליסה. ולכן עצתנו לכם המבוטחים היא לערוך בדיקה מקיפה של השוואת מחירי ביטוחי רכב טרם התחייבות לחברת ביטוח או סוכן אחד. בעידן של כרטיסי אשראי והונאות טלפוניות, נראה כי סוכן הביטוח נותר הדמות האמינה היחידה בנוף, עובדה המסבירה מדוע כל כך הרבה לקוחות עדיין מאמינים בשיטת ביטוח לרכב הישנה והטובה. לסיכום, אם ברצונכם לבטח את עצמכם בצורה המקסימאלית, האמינה והחסכונית ביותר מוטב שתפנו אל סוכן ביטוח רכב המוכר והטוב.