הצורך בביטוח רכב

כולנו מבינים כיום את הצורך בביטוח הרכב. בין אם זה דרך סוכן ביטוח פרטי, או דרך חברה חיצונית- בסופו של יום אנו מעוניינים להיות בראש שקט שחס וחלילה במקרה של תאונה או בעיה- אנו נהיה מכוסים. המשטרה מבצעת בדיקות שגרתיות וקונסת נהגים אשר נוהגים ללא ביטוח בתוקף.

מדוע קונסים על נסיעה ללא ביטוח?

הרעיון העומד מאחורי החובה לנהוג ברכב עם ביטוח בתוקף היא כדי למנוע בחוק את האפשרות שבמידה ונהג נפגע בתאונת דרכים לא יהיה זכאי לפיצויים כי לא יהיה לו ביטוח. במידה ולאחד מהמעורבים אין ביטוח בתוקף, תעניק קרן "קרנית", אשר פועלת כדי לפצות נפגעי תאונות דרכים, את הכסף. גם כאשר אין צד אחר מעורב בתאונה, היעדר ביטוח ימנע זכאות לקבלת פיצויים. הדרך היחידה לקבל פיצויים כאשר פוליסת הביטוח אינה בתוקף היא על ידי הוכחה שהנהג לא ידע על כך שהפוליסה אינה בתוקף או שהאדם המעורב בתאונה לא נהג ברכבו שלו.

מה העונש?

מעבר לחוסר זכאות לקבלת פיצויים, יוזמן הנהג ללא הביטוח לבית משפט והשופט יקבע את חומרת העונש, כאשר במקרים מסוימים יכול לקבוע השופט גם על שלילת הרישיון. דבר זה עשוי לקרות כאשר לא מדובר בעבירה הראשונה של הנהג. גם אם לא יישלל הרישיון של הנהג, הוא צפוי לקנס גבוה, כי המטרה של המחוקק ושל בתי המשפט במקרה זה היא להביא להרתעה בנושא ולגרום לכך שמקרים כאלו לא יהיו נפוצים ולא יחזרו על עצמם.

אז לאחר שרכשנו ביטוח חובה לרכב עוות דילמות לגבי ביטוחים נוספים. חלק מהדילמות הרבות בעת בחירת ביטוח רכב מתייחס גם לסוג הפוליסה. ביטוח מקיף, ביטוח צד ג', או שמא מסתפקים רק בביטוח החובה. דווקא בנושאים החשובים האלו- הבחירה בחברת הביטוח הנכונה יכולה לקבוע עבורכם אם תסיימו בלבזבז כסף רב על פוליסת ביטוח הרכב, או דווקא תצליחו לחסוך ולשלם סכום הוגן ומשתלם.

דגשים על המומחיות

בעת בחירת סוכן ביטוח או חברת ביטוח, יש לוודא כי תחום המומחיות שלו/ שלהם הוא אכן מקביל לביטוח אותו אתם רוצים. כיום, ברוב הסוכניות והחברות, מציעים ביטוחים כוללים, המכילים ביטוח משכנתא, ביטוח חיים, ביטוח נסיעות, ביטוח רכב, ביטוח דירה וכו', ולכן רצוי לברר טרם קבלת ההחלטה אם רמת המומחיות בכל נושא היא מספקת עבורכם או לא. זכרו שבביטוח רכב, ניסיון של שנים מהווה יתרון חשוב וישנו יתרון לחברות ביטוח אשר קיימות כבר שנים בשוק. ניסיון זה יכול להכריע בקבלת ההחלטה באם להצטרף לסוכנות/ חברה לביטוח,

ערכו השוואה

גם אם נתקלתם בחברת ביטוח או סוכנות ביטוח ותיה ומוכרת, , רצוי לערוך השוואה, לבצע סקר שוק ולשאול גם מכרים ומשפחה- לעיתים טיפ מחבר קרוב או המלצה של בן משפחה, יכולה לחסוך עבורכם כסף רב.

חברות ביטוח רבות הותירו עם השנים רושם חיובי על הלקוחות, ולעומתן חלקן הותירו רושם שלילי, לכן מומלץ לשאול, לברר, ולבדוק את כל הפרטים הרלוונטיים עבורכם, טרם קבלת ההחלטה היכן לבצע את ביטוח הרכב שלכם.

המשמעות עבור חברות הביטוח

אך לא כאן הדברים נעצרים. בשנים האחרונות התחרות על הצרכן גדלה, וחברות הביטוח החלו להילחם אחת בשנייה בזירה הדיגיטלית. כיום הצרכן הישראלי הוא אקטיבי יותר, ורוב הפעולות מבוצעות על ידו דרך האינטרנט, ולכן לא מעט חברות ביטוח החליטו להפוך את הזירה הדיגיטלית למקום שבו הן יגישו לצרכן את כל הפרטים שהוא צריך, על מנת לחסוך לו זמן בחיפושים ובבירורים, ולמשוך אותו לבצע את הרכישות דרכן.

זכרו כי בעידן הדיגיטלי של היום, אין צורך לבזבז שעות בטלפונים לחברות ביטוח לצורך השוואות מחירים ובירור פרטים על תנאי הפוליסה. כיום קיימים מספר אתרים לא מבוטל שבהם ניתן לבצע השוואת מחירים בין סוכנויות, ואף אתרים כגון האתר של חברת ביטוח ישיר שבהם ניתן לקבל הצעת מחיר מותאמת אישית ישירות, ללא המתנה.

כפי שכבר ודאי הבנתם, בסופו של יום חלק ניכר בבחירה נובע מהמחיר. הבעיה היא שקשה מאד לדעת אם הצעה מסוימת היא אטרקטיבית, מבלי להכיר את מצבה היחסי בשוק. המפתח לבחירה הזו הוא ביצוע השוואת מחירים מקיפה בקרב השחקנים השונים הפועלים בשדה הביטוח. באמצעות ההשוואה ניתן להבין את טווח המחירים בשוק, וכן לדעת אילו הצעות משתלמות עבורכם יותר, ואילו פחות.