הכל על ביטוח רכבי יוקרה

החוק מחייב כל בעל רכב בישראל ברכישת פוליסת ביטוח חובה לרכב. גם בעלי רכבי יוקרה מחויבים ברכישת פוליסה זו. יחד איתה מומלץ יהיה להגן על הרכב היקר בעזרת פוליסות ביטוח משלימות. ביטוח מקיף לרכב תעניק ביטחון למקרים של גנבה, נזקי תאונות קשים, אבדן הרכב באסון טבע וכן הלאה.

ביטוח צד ג' משלים את רשימת הביטוחים ומעניק מענה במקרה של פגיעה ברכוש של גורם שלישי. נציין שוב כי פרט לביטוח חובה אין כל חובה חוקית לרכוש את שתי הפוליסות הנוספות אך כדאי יהיה לעשות זאת בכדי לישון בשקט.

מתי ניתן לבחור בהצעת הביטוח הזולה ביותר?

פוליסות ביטוח החובה אחידות בכל חברות הביטוח, התנאים אחידים אך המחירים אינם זהים. בהתאם לכך, כדאי לבצע השוואת מחירים ולבחור בהצעת הביטוח הזולה ביותר. אין כל חובה לרכוש את כל פוליסות הביטוח באותה החברה. כאשר עומד על הפרק ביטוח מקיף לרכב יוקרה או ביטוח צד ג', יש לבצע את ההשוואה בצורה חכמה יותר תוך התייחסות לתנאי הפוליסה, ההבדלים בין הפוליסות עשויים להיות משמעותיים, כל פוליסה קובעת סכומי כיסוי משלה, סכומי השתתפות עצמית, תוספות, רשימת מוסכי הסדר ותקנות. הבחירה הנכונה תהיה אותה פוליסה אשר מעניקה מענה מלא לכל הצרכים שלכם במחיר האטרקטיבי ביותר.

מדוע יש פערים בין מחירי הפוליסות?

חברות הביטוח קובעות את תעריפי הפוליסות בהתאם לדרגת הסיכון אותה הן מתבקשות לקבל על עצמן. כאשר מדובר בביטוח של רכבי יוקרה חשוב לזכור כי אלו הם רכבים בעלי ערך מאוד גבוה. בכל תביעה של אבדן טוטאלי בתאונה, גניבה או אסון טבע, חברת הביטוח תתבקש לשאת בתשלומים מאוד גבוהים. בכדי להבטיח את מימון התביעות קובעת חברת הביטוח תעריף הולם בעבור רכבי היוקרה היקרים. נציין כי ישנם דגמים בעבורם תתבקשו לשלם מחירים גבוהים יותר, אלו הם דגמים פופולריים מאוד בקרב גנבי הרכבים. הוזלת מחיר הביטוח אפשרית תוך שילוב איתורן ושל אמצעים לשיפור אבטחת הרכב.

מה כולל ביטוח רכב יוקרה

פוליסות ביטוח לרכבי יוקרה כוללות את כל הסעיפים הרגילים בביטוח המקיף יחד עם התוספות הבאות:

  • תחת הקטגוריה רכב יוקרה נכללים רכבים אשר שווים עולה על 350,000 ₪.
  • תוספות כמו ביטוח שמשות, רכב חלופי, כיסוי לאבדן מפתחות, שירותי החלפת פנצ'ר, שירותי גרירה, טיפולים במוסכי היבואן ועוד.
  • שירות 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע.

כדאי לזכור כי מחיר הרכב הוא פרמטר מאוד חשוב לקביעת עלות הביטוח, בכדי ליהנות ממחירי ביטוח אטרקטיביים יותר כדאי לשקול אפשרות של קניית רכב יוקרה יד שנייה. ניתן למצוא מגוון של מרצדס יד שניה למכירה באתרי לוחות המכירה המתאימים, ייתכן כי תמצאו שם את מבוקשכם ותוכלו לחסוך גם במחיר הרכב וגם במחיר הביטוח.

מתי כדאי לרכוש רכב יוקרה בכל זאת?

מחירי הביטוח אינם זולים אך הרכב מביא עמו יתרונות רבים, ישנן כמה דרכים בהן אפשר יהיה ליהנות מרכב יוקרה במחיר אטרקטיבי וגם לשלם מעט פחות בעבור הביטוח. רכישת רכבי יוקרה יד שנייה תהיה פתרון הולם, ישנם רכבים מצוינים הנמכרים במחירים זולים הרבה יותר בהשוואה למחירי הרכבים החדשים. גם עלות הביטוח הנקבעת בהתאם לשווי הרכב תהיה נמוכה יותר. רכישת רכב יוקרה יד שנייה תאפשר גם לכם לנהוג במרצדס חדישה תוך צמצום הוצאות הביטוח למינימום האפשרי. הצעד הראשון מתחיל בסקירת הרכבים העומדים למכירה, למגוון של מרצדס יד שניה למכירה כדאי להגיע אל המגרשים ולסקור את לוחות המודעות לעתים קרובות.