ביטוח שיניים

ביטוח שיניים

מאחר וביטוח שיניים איננו כלול בחוזה ביטוח בריאות של חברות ביטוח כמו גם שאינו חלק ממסגרת חוק בריאות ממלכתי. חברות ביטוח רבות מציעות למבוטחים לבצע בנפרד ביטוח שיניים. ביטוח זה הוא פשוט יותר מן הבחינה הפרוצודרלית מיתר הביטוחים הקיימים כיום בשוק.

על פי רוב מבקשות חברות הביטוח מן המבוטחים למלא טופס שניתן להוריד אותו באינטרנט, ובו מבקשים לציין את הפרטים האישיים של המבוטח, פרטי כרטיס אשראי,חשבון בנק, וסכום כסף אותו מפריש המבוטח מדי חודש.

ובאותו אופן מתנהלים גם יתר השירותים הקשורים לביטוח שיניים. ניתן להוריד ממש מן האינטרנט, טופס הגשת תביעה או התייעצות מוקדמת במקרה של נזק לשיניים ואישורים למיניהם כגון צילום שיניים שיאשרו את דבר הנזק.

בנוסף מאפשרות חברות הביטוח השונות להוריד טופס מיפוי פה, המיועד לרופא השיניים המטפל, טופס בדיקות לטיפולים אורתודנטיים ופריודוונטיים.

הדעות חלוקות באשר ליעילותו של ביטוח זה. חלק מן המומחים גורסים כי ביטוח שיניים אמנם חיוני, אולם הסכמי ביטוח השיניים, הפרוצדורה והתשלומים המגיעים בסופו של דבר לרופאי השיניים – מעט בעייתיים.

לא פעם מגיעים חולים לרופאי השיניים המשתתפים בהסכמים עם חברות הביטוח וצריכים להתמודד עם פרוצדורות המעכבות את הטיפול המיידי הדרוש כל כך.

כשחושבים על עשיית ביטוח שיניים חשוב לבדוק אצל כמה שיותר חברות ביטוח ולנסות ולהשיג את הביטוח המקיף ביותר כמו גם המשתלם ביותר.