ביטוח קטנוע

רכישת קטנוע היא רעיון נהדר בעבור אלו שמבקשים להתנייד בקלות בתוך העיר תוך הימנעות מפקקי התנועה. קטנועים הם כלי רכב מאוד פופולרי, באמצעותם אפשר לחסוך בעלויות הדלק או הביטוח ובעיקר לחסוך בזמן. כאשר נוהגים בקטנוע פקקי התנועה הרבה פחות מטרידים. כמו כל כלי רכב אחר גם קטנוע יש לבטח בביטוח חובה לצד ביטוח קטנוע צד ג או ביטוח מקיף.

ביטוח קטנוע ושאר ביטוחי רכב אפשר לרכוש באמצעות סוכני הביטוח או תוך פנייה ישירה לחברות הביטוח. התנאים של פוליסת ביטוח החובה אחידים בכל חברות הביטוח. על כן, אין כל סיבה שלא לבחור בהצעה האטרקטיבית ביותר. ביטוח קטנוע מקיף שמכסה פגיעות בכלי הרכב, נזקי רכוש או גנבות אפשר למצוא בטווח רחב של מחירים. הפערים בין הצעות המחיר באים לידי ביטוי באלפי שקלים.

איפה כדאי לקנות ביטוחים לקטנועים?

פוליסות ביטוח לכלי רכב דו גלגליים לא נמכרות בכל חברת ביטוח ובטח שלא בכל סוכנות. ביטוחים לקטנועים משווקים על ידי חברות הביטוח הגדולות וסוכנויות ביטוח ספציפיות שעוסקות בתחום. המחירים בענף אינם נמוכים.

חברות הביטוח נוטלות על עצמן סיכון משמעותי בביטוח כלי רכב דו גלגליים. הסטטיסטיקה מגלה כי כלי רכב דו גלגלי נמצא בדרגת סיכון גבוהה יותר למעורבות בתאונות. את פוליסת הביטוח כדאי יהיה לרכוש בחברת ביטוח שמציעה חבילות ביטוח שכוללות ביטוח חובה, ביטוח קטנוע מקיף וביטוח צד ג'.

נהגים זהירים יוכלו לקבל ברוב חברות הביטוח מחירים אטרקטיביים. רוכבים וותיקים שמעולם לא תבעו את חברת הביטוח הם לקוחות מועדפים בכל חברות הביטוח. נהגים זהירים זוכים למחירים אטרקטיביים בכל פוליסות הרכב, הזהירות בכבישים משתלמת!

כמה עולה ביטוח קטנוע?

רוכבי קטנועים ואופנועים משלמים סכומי כסף מכובדים בעבור פוליסות ביטוח. לפני כמה שנים העלה משרד התחבורה את תעריפי הביטוח לכלי הרכב הדו גלגליים. הרוכבים יצאו במחאה והצליחו להמתיק במעט את הגזירה אך המחירים נותרו גבוהים משהיו. ריבוי התביעות הופך את ביטוחי הקטנועים ללא רווחיים. חברות הביטוח אינן ממהרות לשווק את ביטוחי הקטנועים ולגייס עוד ועוד לקוחות. ישנם מקרים בהם רוכב הקטנוע כלל לא מצליח למצוא חברה שתסכים לבטח אותו. ריבוי תביעות וגיליון תאונות עשיר מרתיע את חברות הביטוח.

בכדי למנוע מצבים בהם רוכב קטנוע אינו מצליח לרכוש ביטוח, הקים המפקח על הביטוח ארגון מיוחד שמחויב לבטח כל רוכב קטנוע או אופנוע שפונה אליו. עליית מחירי הביטוח הפכה את הנהיגה בקטנוע לפחות רווחית.

הנהגים הצעירים מתבקשים לשאת בתשלומים גבוהים לחברת הביטוח, לצד עלויות דלק גבוהות ותשלומי רכישת כלי הרכב. על אף העלייה במחירים טוענים רוב הרוכבים כי הקטנוע הוא עדיין כלי הרכב הנוח ביותר. האפשרות להימנע מעומסי התנועה הופכת גם את תשלומי הביטוח הגבוהים לאטרקטיביים.

מה מכסה כל פוליסה?

חברות הביטוח מציעות שלושה סוגי פוליסות לרוכבים: ביטוח קטנוע חובה, ביטוח קטנוע מקיף, ביטוח צד ג. ביטוח החובה מכסה פגיעות גופניות בלבד. קופות החולים לא מממנות את הטיפול הרפואי בנפגעי תאונות הדרכים, האחריות לטיפול בנפגעים מוטלת על חברות הביטוח. ביטוח מקיף מעניק כיסוי לפגיעות בכלי הרכב עקב תאונה, שריפה או גניבה. יש לציין כי הפעלת הפוליסה כרוכה לרוב בתשלום השתתפות עצמית.